Jaka jest dla mnie odpowiednia ilość kremu do pielęgnacji twarzy?

 

Jaka jest odpowiednia ilość kremu do pielęgnacji twarzy? Istnieje kilka sposobów na wybór najlepszego balsamu. Dobrym pomysłem jest użycie niewielkiej ilości produktu, ponieważ im więcej użyjesz, tym dłużej się wchłonie. Stosuj rano i wieczorem, aby skóra była nawilżona. Czytaj dalej, aby odkryć odpowiednią ilość kremu do twarzy academie. Ponadto porozmawiamy o tym, na co zwracać uwagę w kremie nawilżającym i kiedy należy go stosować.

Jeśli masz suchą lub wrażliwą skórę, rozważ olejek do twarzy. Olejki te mogą łagodzić suchą lub podrażnioną skórę, ale nie zastępują stosowania standardowego kremu trądzik różowaty nawilżającego. Podczas gdy środki nawilżające zawierają humektanty i emolienty do pielęgnacji powierzchni skóry, olejki do twarzy są doskonałymi okluzjami, utrzymując wodę w skórze. Olejek do twarzy powinieneś stosować dwa razy dziennie, jeśli możesz.

Nawilżacz na bazie kwasu hialuronowego zapewni nawilżenie skóry bez uczucia ciężkości. Poszukaj kremu nawilżającego z filtrem przeciwsłonecznym, zwłaszcza jeśli nie używasz oddzielnej ochrony przeciwsłonecznej. Pamiętaj, aby pozostawić krem płatki pod oczy nawilżający na co najmniej pięć minut przed nałożeniem makijażu. Jeśli nie zostawisz go na noc, wszystko połączy się ze sobą i stanie się koktajlem na twojej twarzy.

Dobra pielęgnacja skóry obejmuje stosowanie kremu do pielęgnacji twarzy, który zawiera odpowiednią ilość składników nawilżających. Sucha skóra może potrzebować więcej nawilżenia, a produkty zawierające kwas mlekowy lub masło shea zapewnią jej nawilżenie. Osoby o wrażliwej skórze mogą chcieć rozważyć produkty zawierające aloes i płatki owsiane. Te składniki są również dobre do uspokajania wrażliwej skóry i zapobiegają wysuszeniu i podrażnieniom.

Według dermatologów produkty do pielęgnacji skóry powinny zawierać „świętą trójcę” składników. Należą do nich filtry przeciwsłoneczne, przeciwutleniacze i retinol. Dermatolodzy, tacy jak dr Shereene Idriss, chirurg kosmetyczny z Nowego Jorku, zalecają konsumentom poszukiwanie produktu zawierającego wszystkie trzy składniki. W ten sposób mogą mieć pewność, że otrzymają produkt wysokiej jakości.

Stosując krem do pielęgnacji twarzy lub krem nawilżający, najlepiej robić to na wilgotną skórę, aby produkt dobrze się wchłaniał. Kiedy nałożysz go na suchą skórę, nie będzie tak skuteczny, a składniki aktywne, takie jak retinol, nie będą działać tak dobrze. Zamiast tego należy nałożyć produkt na wilgotną skórę i postępować zgodnie z instrukcjami na etykiecie produktu.

Krem lub serum do pielęgnacji twarzy nakładaj zawsze na wilgotną skórę. Jeśli właśnie wzięłaś prysznic, osusz twarz wilgotną gąbką lub ściereczką, a następnie nałóż krem nawilżający lub serum na skórę. Nie wcieraj później kremu ani serum w skórę, ponieważ zwiększy to ryzyko podrażnienia. Najlepiej nałożyć niewielką ilość kremu nawilżającego na niewielki obszar skóry, a następnie wmasować go w resztę skóry delikatnymi ruchami wklepującymi.

Noc to najlepszy czas na odnowę komórek skóry, dzięki czemu idealnie nadaje się do nawilżenia i nawilżenia. Nawilżające składniki kremu na noc lepiej wnikają w skórę, pomagając zwiększyć barierę ochronną. Noc to także czas, w którym Twoja skóra może naprawiać uszkodzenia spowodowane ogólnym zużyciem, skazami i szkodliwymi czynnikami środowiskowymi. Zapewnia również skórze nieprzerwany czas na przeniknięcie silnych składników.

Wiele osób używa różnych kremów nawilżających w zależności od pogody, zmieniając się z bogatej na lekką formułę podczas zimnej i wilgotnej pogody. W takich przypadkach możesz rozważyć przejście na lżejszy, mniej intensywny produkt i użycie mniejszej ilości rano. Możesz także eksperymentować z różnymi kremami i serum w zależności od tego, co jest dla Ciebie najlepsze. Zawsze skonsultuj się ze swoim dermatologiem, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo stosować je dla swojej skóry.

Leave a Comment