Czy powinienem używać kremu do pielęgnacji twarzy czy środka do demakijażu?

 

Pytanie, które dręczy większość kobiet: czy powinnam używać kremu do pielęgnacji twarzy czy demakijażu? Stosowanie kremu ma wiele zalet. Ale zanim zaczniesz nakładać jakikolwiek krem elancyl, konieczne jest dokładne umycie twarzy i usunięcie makijażu. Czysta skóra to najlepsze miejsce na nałożenie kremu, ponieważ pozwoli to składnikom lepiej wtopić się w skórę. Tak twierdzi dermatolog Mona Gohara, profesor nadzwyczajny w Yale School of Medicine.

Składniki kremu worki pod oczami do pielęgnacji twarzy nie powinny być zbyt toksyczne. Gliceryna jest nietoksycznym emolientem. Występuje naturalnie we wszystkich lipidach, w tym w skórze. Może również pochodzić ze zwierząt lub roślin. Silikon PEG i glikol propylenowy są antybakteryjne, ale mogą powodować wysypkę lub podrażnić skórę. Z drugiej strony olejki eteryczne są skutecznymi środkami nawilżającymi.

W rzeczywistości, według FDA, te trzy składniki powinny być używane razem: filtr przeciwsłoneczny, retinol i przeciwutleniacz. Jednak niektóre produkty mogą zawierać inne składniki, które nie spełniają tych wymagań. Przed zakupem produktu zawierającego jakikolwiek składnik aktywny należy zawsze zapoznać się z etykietą. Te składniki niekoniecznie są takie same jak w produktach leczniczych. Najlepiej zapoznać się ze składnikami kremu płatki pod oczy do pielęgnacji twarzy, aby określić, czy są one bezpieczne dla Twojej skóry.

Olejki do twarzy zapewniają gwałtowny wzrost nawilżenia i bariery okluzyjne, które zatrzymują wilgoć. Na przykład olejek arganowy nie zatyka porów, więc nie zatyka porów. Kolejnym składnikiem, którego należy szukać w kremie do pielęgnacji twarzy, jest kwas azelainowy. Kwas ten poprawia zaczerwienienia, wrażliwość i wyprysków i jest szczególnie dobry dla skóry skłonnej do trądziku. Chociaż nie jest środkiem złuszczającym, kwas azelainowy nadaje się również do codziennego użytku.

Choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, bardzo ważne jest, aby wybrać krem do pielęgnacji twarzy, który zawiera zarówno składniki aktywne, jak i nieaktywne. Środki biologicznie czynne nie zawsze oddziałują ze sobą bez powodowania niepożądanych skutków ubocznych. Jednak pomimo korzyści płynących z używania organicznego kremu do twarzy, ważne jest, aby zrozumieć, że naturalne produkty niekoniecznie są lepsze dla Twojej skóry. Nie zawierają sztucznych substancji zapachowych ani barwników. Dlatego zachowaj ostrożność przy wyborze kremu do pielęgnacji twarzy.

Kolejnym skutecznym składnikiem kremu do pielęgnacji twarzy jest oliwa z oliwek. Zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, emolientowy skwalen oraz fenole i polifenole. Wiąże wodę na skórze i działa skutecznie nawilżająco. Posiada również właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Dodatkowo jest skutecznym emolientem dla skóry suchej i wrażliwej. Jego właściwości nawilżające sprawiają, że jest doskonałym wyborem dla osób z każdym typem skóry.

Być może zastanawiasz się, jakie korzyści płyną ze stosowania kremu do pielęgnacji twarzy. Wybór najlepszego kremu dla Twojego typu skóry zależy od rodzaju zawartych w nim składników. Kremy poranne są lekkie i przeznaczone do ochrony skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Kremy na noc zawierają takie składniki jak retinol, które przyspieszają odnowę komórkową i przeciwdziałają skutkom plam starczych i innych uszkodzeń skóry. Uzupełniają również wilgoć w skórze. Te składniki działają razem, aby Twoja skóra była miękka i gładka.

Składniki aktywne zawarte w serum wnikają głęboko w skórę, zapewniając bardziej natychmiastowe i długotrwałe rezultaty. Po nałożeniu serum zaleca się stosowanie kremu nawilżającego, który uszczelnia składniki aktywne i zapobiega ich parowaniu. Serum do twarzy może również leczyć różne problemy skórne i zapobiegać innym. Dodatkowo może nawilżyć Twoją skórę i sprawić, że będzie wyglądać młodziej. Ale jakie są zalety serum do twarzy?

Roślinne olejki do twarzy mają wiele zalet dla skóry. Zawierają ekstrakty ze świeżych roślin i farm, które poprawiają zdrowie i wygląd skóry. Chociaż olejki w kremach do twarzy mogą sprawić, że Twoja skóra poczuje się bardziej nawilżona, eksperci zalecają ostrożność podczas zanurzania się w tych olejkach. Niektóre olejki zawierają dodatek perfum lub olejków eterycznych, które mogą podrażniać wrażliwą skórę. Na przykład olej marakuja jest znany z tego, że intensywnie nawilża skórę. Oliwa z oliwek pomaga rozjaśnić koloryt skóry.

Prawdopodobnie słyszałeś o sztucznych barwnikach, ale możesz nie być świadomy ich szkodliwego wpływu na skórę. Wiele produktów zawiera je, aby zwiększyć ich atrakcyjność dla konsumentów. W rzeczywistości są szkodliwe dla skóry, ponieważ blokują pory i zmieniają naturalną równowagę oleju w skórze, przyczyniając się do powstawania większej liczby wyprysków. Czego więc unikać w kremie pielęgnacyjnym do cery trądzikowej?

Nawet jeśli krem pielęgnacyjny do skóry ze skłonnością do trądziku nie jest zatyka porów, może zawierać składniki zatykające pory, które mogą powodować wypryski. Najlepiej zbadać składniki każdego produktu, aby upewnić się, że ich nie zawierają. Jeśli nie możesz zidentyfikować składnika, poproś przyjaciela lub członka rodziny o pomoc w jego identyfikacji. Lista składników, których należy unikać w produktach do pielęgnacji twarzy, jest długa i żmudna, ale jeśli chcesz czytać etykiety produktów i unikać konkretnego produktu, możesz mieć pewność, że nie powoduje on trądziku.

Krzemionka to kolejny składnik, którego należy unikać w kremie do pielęgnacji twarzy ze skłonnością do trądziku. Silikon to związek chemiczny składający się z krzemu, tlenu, węgla i wodoru. Jest często stosowany w płynach do mycia twarzy i innych produktach do pielęgnacji skóry, aby nadać im błyszczące wykończenie. Jednak silikony odwadniają skórę i zatykają pory oraz negatywnie wpływają na cerę. Zamiast tego szukaj produktów, których składniki są w 100% naturalne i wykonane z naturalnych źródeł, takich jak olej arganowy.

Kolejnym składnikiem, którego należy unikać w kremie do pielęgnacji twarzy dla cery trądzikowej, jest alkohol. Alkohol może zatykać pory i zwiększać ilość wydzielanego przez skórę sebum. Produkty do pielęgnacji skóry na bazie alkoholu zawierają również silikon, który może podrażniać skórę i zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia wyprysków. Nie używaj też kosmetyków z parabenami, zapachami lub alkoholem. Są bardzo drażniące i mogą pogorszyć wygląd skóry.

Jeśli masz wrażliwą skórę, identyfikacja składników kremu do pielęgnacji twarzy, które powodują Twoje reakcje, może ułatwić ten proces. Należy również unikać nadmiernego spożycia niektórych składników. Mogą one powodować podrażnienie skóry i słabą reakcję na produkty do pielęgnacji skóry. Oto kilka przykładów substancji drażniących, których należy unikać w kremie do pielęgnacji twarzy. Pierwszy to alkohol. Alkohole, które często znajdują się w kosmetykach, mogą powodować stany zapalne i podrażnienia skóry.

Palmitynian retinylu jest słabszą formą witaminy A. Ostatecznie zmieni się w retinol lub kwas retinowy. Innym powszechnym składnikiem skóry wrażliwej jest witamina C, która jest silnym przeciwutleniaczem. Jednak obecność tego składnika może powodować podrażnienie skóry, powodując czerwone plamy i wysypki. Dlatego ważne jest, aby znaleźć łagodną wersję witaminy C. Zaleca się również znalezienie produktu, który nie zawiera nadtlenku benzoilu.

Wiele produktów do pielęgnacji skóry zawiera substancje zapachowe, które są związkami zawierającymi ponad 3000 różnych substancji chemicznych. Te chemikalia nie muszą być ujawniane przez firmy i nie muszą być odzyskiwane. Niektóre są naturalnie otrzymywane z olejków eterycznych, podczas gdy inne są syntetyczne i mogą być rakotwórcze. W ostatnich latach zapachy wiązano z kilkoma problemami zdrowotnymi i coraz więcej osób jest na nie uczulonych.

Kolejnym składnikiem, którego należy unikać w kremie do pielęgnacji skóry wrażliwej, jest alkohol. Może wysuszać skórę i hamować jej regenerację. Ze względu na działanie wysuszające składnik ten może być zabójczy dla osób o wrażliwej skórze. Ponadto przed zakupem kremu do pielęgnacji twarzy należy sprawdzić etykietę. Jeśli masz historię wyprysków lub egzemy, powinieneś unikać produktów na bazie glikolu polietylenowego.

Leave a Comment